سرور گرافیکی یکی از بهترین راه‌های میزبانی برای کسانی است که به دنبال قدرت پردازش گرافیکی بالا هستند. این سرویس به شما امکان می‌دهد تا برنامه‌هایی با نیاز به پردازش گرافیکی بالا مانند بازی‌های کامپیوتری، سیمولیشن‌های علمی و تدوین فیلم‌ها را بدون اینکه نیاز به داشتن یک سیستم قدرتمند باشد، اجرا کنید.

با استفاده از سرور گرافیکی، شما به راحتی می‌توانید پردازش‌های گرافیکی خود را به صورت ابری در سرورهایی با توان پردازشی بالا و کارت گرافیکی مناسب انجام دهید. این سرویس از پردازنده‌های قوی، کارت‌های گرافیکی قدرتمند و حافظه بالا برخوردار است که به شما امکان می‌دهد تا به راحتی با تعداد بالای کاربران و بار سنگین روبرو شوید.

به طور کلی، سرور گرافیکی یکی از بهترین راه‌های میزبانی برای برنامه‌هایی با نیاز به پردازش گرافیکی بالا است. اما برای انتخاب بهترین سرور گرافیکی باید به مواردی مانند سرعت پردازش، کیفیت کارت گرافیکی، حافظه و محل ذخیره‌سازی دقت کنید. در نهایت، با انتخاب سرویس مناسب، می‌توانید به راحتی پردازش‌های گرافیکی خود را با سرعت و کیفیت بالا انجام دهید

ما مشاغل کوچک و متوسط ​​را با قابلیت های پردازش موازی سرورهای گرافیکی توانمند می کنیم. و در ساخت رندرینگ گرافیکی و مدلسازی علمی و سایر راه حل های محاسباتی موازی به راحتی در دسترس است. چه به یک سرور با یک گرافیک نیاز داشته باشید و یا به چند گرافیک ، ما در زمان کوتاهی در اختیارتان می گذاریم. در شرکت های طراحی مهندسی و معماری به جای استفاده از یک کامپیوتر که برای استفاده یک نفر فراهم می باشد، شما با استفاده از سرور های قدرتمند گرافیکی می توانید به صورت ۲۴ ساعته و به طور همزمان تمامی همکاران شما از آن استفاده کنند و در سرعت و کیفیت خدمات شما بسیار تاثیر گذار است.

مدلهای یادگیری عمیق

برای انجام و آموزش سریعتر مدل های خود، محاسبات جبر خطی را سرعتی فوق العاده دهید.

طراحی گرافیکی

مدل های ۳ بعدی ایجاد کنید یا رمزگذاری ویدیوی خود را به سطح دیگری برسانید.

سرور های گرافیکی برای بازی

از بازیهای با گرافیک های سنگین لذت ببرید.

سرورهای گرافیکی برای استخراج رمز ارز

با گرافیک های نصب شده روی سرور می توانید رمز ارز های متنوع  استخراج کنید.

سرور های GPU چیست؟

کلمه GPU مخفف Graphic Processor Unit‌ و در لغت به معنای واحد پردازش گرافیکی است.سرور های GPU در واقع سرور هاایی با تعدادی زیادی پردازنده گرافیکی هستند که پردازش را تا حد زیادی سرعت می بخشند.GPU در واقع با هدف رندرینک تصاویر و ویدئو ها طراحی شده است.پردازش تثاویر نیاز به پیش رندر وفشرده و ذخیره سازی فایل ها دارد که اگر این پردازش توسط CPU انجام شود نیاز مند زمان بسیار زیادی است اما GPU  به دلیل داشتن هزاران هسته پردازشی می تواند داده ها را به صورت منظم تقسیم و به صورت همزمان و موازی با هم پردازش کرده و کار محاسباتی فشرده را در کمترین زمان و به سرعت انجام دهد.

چرا باید روی سرور های پردازش گرافیکی سرمایه گذاری کرد؟

اگر در فکرخرید سرورهای پردازش گرافیکی هستید که رندرگیری گرافیکی را با سرعت بیشتر از سخت افزار هایی که فقط واحد پردازش CPU دارند انجام دهد قطعا سرور های واحد پردازش گرافیکی یا GPU پیشنهاد ویژه ای است که ارزش توجه را دارد.سرورهای GPU قابلیت ها و مزایای زیادی نسبت به واحد های پردازنده فعلی دارند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت

قابلیت های سرور اختصاصی GPU :

پردازش گرافیکی عالی

GPU برای دریافت داده های گرافیکی ورودی به سیستم و ارائه همزمان با حافظه بافر همچنین پردازش و نگهداری داده ها لازم است. سرور های GPU با پردازش گرافیکی سریع کار پردازنده هایی مانند CPU را راحت کرده اند تا آنها بتوانند پردازش های غیر گرافیکی را نیز با کیفیت بالاتری انجام داده فشار را بر عملکرد سیستم های سخت افزاری کاهش دهند.

قدرت محاسباتی موثر

سرورهای GPU  علاوه بر پردازش گرافیکی قوی توانایی دیگیری در زمینه انجام محاسبات پیشرفته نیز دارد.این سرور همگام با فشار محاسباتی سیستم ظرفیت محاسباتی خود را آزاد میکند تا کارایی خود را بتواند بهبود بخشد.

پلتفرم مدیریت این سرور در محیط های پیچیده IT به شرکت ها در زمینه ی های زیر کمک می کند

  • پردازش داده
  • پشتیبانی از چند کارت شتاب
  • امکان دسترسی به پهنای باند همگرا
  • جلوگیری از تاخیر در ارسال داده
  • این سرور محاسبات را کارامد تر میکند.

این سرور ها نسبت به سرور ها با پردازش معمولی سرعت پردازش بالاتری دارند.برای محاسبه یا مقابله با سرور های بزرگ سرور های GPU را برای پاسخگویی به تقاضای عملیات روزانه انتخاب میکنند.

مزایای سرورهای GPU

۱- توانایی پردازش بالا

پردازش داده ها به کمک سرور های GPU کمک سازنده ای در جهت آزاد سازی حافظه رم و پردازنده CPU شده و باعث حفظ عملکرد آنها می شود. سخت ترین حجم های کاری نیز توسط سرور های GPU امکان پذیر است در حالی که CPU عملکرد اصلی خود را انجام میدهد. داده های بزرگ را به راحتی پردازش می کند.
تعداد بسیار زیاد هسته های پردازنده موجود در سرور های GPU باعث تقسیم داده بین پردازنده های سرور شده و پردازش داده ها با حجم بالا به راحتی و سرعت قابل انجام می شود.

۳- کاهش مصرف برق

سازگاری محیط زیست با تکنولوژی یکی از اهداف بزرگ بشریت است که امید دارد روزی تحقق بخشد. حتی اگر حجم بالای داده را پردازش نکنید گرافیک های پیچیده هم احتیاج نداشته باشید به شما در بهبود مصرف برق و با انرژی کمتر همان کار را برای شما انجام میدهد.

۴- سازگاری نرم افزار

بسیاری از بسته های نرم افزاری مدرن از شتاب GPGPU پشتیبانی می کنند. حتی تعدادی از آنها به شما امکان می دهند کدهای موجود خود را با اضافه کردن نکاتی که به کامپایلر می گوید کجا کار را به GPU بارگذاری کند موازی کنید. البته، ممکن است لازم باشد بخش‌های خاصی از برنامه‌های خود را بهینه کنید، اما وقتی استفاده از محاسبات موازی به این آسانی است، دلیلی برای عقب‌نشینی وجود ندارد.

چرا خرید سرور  GPU از چهارگزینه؟

۱- یکی از چند شرکت معتبر در زمینه سرور GPU

شرکتهای محدودی درزمینه هاست و سرور در ایران فعالیت میکنند که امکان استفاده ازسرورهای GPUرا برایتان فراهم میکنند. بنابراین زمانی که تصمیم به استفاده از این سرور بگیرید، انتخابهای بسیار محدودی دارید. شرکت چهارگزینه تلاش کرده تا با به کار گیری متخصصین حرفه ای، سرورهای گرافیکی را با بالاترین سطح کیفی و با پشتیبانی ۲۴ ساعته در اختیار شما قراردهد..

۲- نصب و راه اندازی

قطعا وظیفه ما در چهارگزینه با فروش سرویس به خریداران و کاربران این مجموعه تازه آغازمیشود. نصب سرورهای گرافیکی ممکن است با چالشهایی همراه باشد؛ بنابراین کارشناسان ومتخصصان حرفه ای  ما در چهارگزینه، در تمام مراحل نصب و راهاندازی سرور GPU در کنار شما هستند ومشکلات و مسائل احتمالی را برطرف میکنند.

۳– انتخاب سرور بر اساس نیازهای مجموعه

درچهارگزینه  این امکان برای شما مهیاست تا از بین بسته های مختلف سرور GPU ، بسته دلخواه خود را انتخاب کنید. میزان RAM ، تعداد هسته های پردازشگر ) CPU (، ظرفیت و فضای ذخیره سازی اطلاعات ) Hard ( و درنهایت میزان گرافیک را میتوانید بر اساس نیاز مجموعه خود انتخاب و در صورت لزوم آنها را ارتقاء دهید. شما میتوانید بخشهای سخت افزاری پکیج، نظیر حافظه RAM ، میزان SSD و تعداد GPU در سرویس خود را افزایش دهید.این سرورها با پورت ۱ گیگ حتی در یک کامپیوتر ضعیف هم به راحتی کار میکند و اختلالی در ارائه خدمات پیش نمی آید.

۴ – مانیتورینگ منظم و پشتیبانی ۲۴ ساعته

مجموعه چهارگزینه نه تنها از سرورهای GPU ، بلکه از تمام سرویسهایی که به مشتریان خود ارائه

میدهد، به صورت مداوم پشتیبانی میکند. اگر قرار به قطعی های برنامه ریزی شده باشد، بدون شک کارشناسان ما مشتریان را سریع ا مطلع کرده تا بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند. سیستمها به صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته بررسی و تمام مشکلات در کمترین زمان ممکن حل میشوند.

۵- مدت زمان کوتاه تحویل

چهارگزینه پس از نصب سیستم عامل بر اساس کارت گرافیک انتخابی درایورهای مورد نظر شما را نصب می کند و سرور را بصورت خام در اختیار شما قرار می دهد.
درصورتی که شما نیاز به استفاده سرورهای گرافیکی هم مانند سایر سرورهای مجموعه چهارگزینه، در ظرفیتها و قیمتهای مختلفی ارائه میگردند. سرور GPU برای مشاغل و فعالیتهای بخصوصی طراحی شده و طبیعتا هزینه آن بالاتر از سرورهای مبتنی بر CPU است.

قیمت پکیج ها و امکانات هر یک را میتوانید در سایت چهارگزینه ملاحظه بفرمایید. سرورهای گرافیکی هم بصورت اختصاصی و هم بصورت مجازی توسط چهار گزینه ارائه می شود که می توانید متناسب با نیاز خود و منابعی که در نظر دارید اقدام به خرید سرویس مورد نظر کنید.