۷ امکان برگزاری وبینار آنلاین

وبینار آنلاین، وب کنفرانس و این دسته از اصطلاحات که امروزه بیش از پیش در بین کسب و کار های آنلاین رواج پیدا کرده به چه معناست و چه قابلیت هایی میتواند داشته باشد که به جامعه کسب و کار آنلاین کمک کند.

مشاوره رایگان با کارشناسان با تجربه ۰۲۱۹۱۳۱۵۱۷۱

در این مقاله سعی بر این بوده بیشتر با وبینار آنلاین و قابلیت های آن شوید و بهترین و کاملترین پلتفرم برای برگزاری کنفرانس ها و دوره های آموزشی را به شما معرفی کنیم.

سمینار یا وبینار آنلاین

کنفرانس وب در واقع یک اصطلاح مادر برای انواع کنفرانس ها و کلاس آنلاین از جمله سمینار، جلسات مجازی و وب پخش (webcasting) استفاده می شود. اما باید بین این اصطلاحات مترادف تمایز قائل شد و معنی دقیق تری برای آنها تعریف کرد.

وب کنفرانس  در معنای دقیق تر برای جلسات آنلاین «Online Meeting» به منظور همفکری و تعامل بین اعضای یک مجموعه که بر روی طراحی وخلق یک محصول به تبادل ایده میپردازند به کار میرود.

برگزاری وب کنفرانس  از طریق اینترنت و به صورت آنلاین امکانپذیر است. نرم افزار های برگزاری وبینار آنلاین به کاربران اجازه چت صوتی و متنی و ارتباط تصویری را می دهد به طوری که کاربران برای بیان سوال یا ایده خود میتوانن به صورت تصویری با ارائه دهنده گفت و گو داشته یا به صورت متنی و صوتی ارتباط برقرار کند.

برگزاری وبینار آنلاین

در پخش وب جلسات و سمینار ها از طریق رادیو و تلویزیون برای بینندگان و شنوندگان ظبط و پخش می شود.اما امکان تماس با کاربران وجود ندارد و ارتباط یک طرفه است.

برای سفارش خدمات سامانه آنلاین کلیک نمایید

وبینار دارای یک برگزار کننده و سخنران و مخاطب است، با این تفاوت که بر خلاف سمینار در وبینار مخاطبان محدود به مکان فیزیکی نیستند و می توانند در هر مکان جغرافیایی به طور همزمان و به صورت زنده با هم تعامل داشته و می توانند در وبینار شرکت کنند.

وبینار همایشی است که به صورت زنده و آنلاین در بستر وب برگزار میشود.

سیر تکامل سیستم های برگزاری وبینار

در ابتدا سامانه وبینار آنلاین به شکلی بود که تنها از دو کاربر پشتیبانی می کرد و امکان چت متنی داشتند. چند سال بعد پلتفرم دیگری با قابلیت های بیشتر ارائه شد که امکان برگزاری کنفرانس را به صورت های تصویری و صوتی داشتند. همچنین توانایی پشتیبانی ۱۰ کاربر را داشت.

در همان زمان چندین چند پلتفرم دیگر با قابلیت های بیشتر ارائه شد که از بین آنها محصول کامل تری که امکانات بیشتری نسبت به بقیه داشت انتخاب شد که چندی بعد بیل گیتس این نرم افزار را با نام net meeting تنها پلتفرم ارتباطات معرفی کرد. زیرا قابلیت اشتراک گذاری کنفرانس های بین المللی را با تعداد کاربران بیشتر داشت.

سپس پلتفرم دیگری به نام  place ware confrance به دنیای ارتباطات معرفی شد که تمام قابلیت های یک سامانه مجازی برای برگزاری وبینار آنلاین از جمله نظرسنجی،امکان اشتراک گذاری فایل و ارتباط تصویری و … را برای مخاطب فراهم کرده بود اما از نظر تعداد کاربر برای پشتیبانی محدودیت داشت.بعد از مدتی چند شرکت دیگر در تلاش بودند تا سیستم ارتباط تصویری با تعداد کاربر نامحدود ارئه دهند.

وبینار آنلاین

امکانات سامانه برگزاری وبینار آنلاین

برای شرکت در وبینار آنلاین شما فقط به یک تلفن همراه یا رایانه و یک اینترنت پر سرعت نیاز دارید. وبینار در واقع به کاربران این امکان را می دهد که همزمان با شنیدن صدای سخنران به صورت زنده بتواند اسلاید های بارگذاری شده را نیز مشاهده کند.

شرکت کنندگان در وبینار آنلاین از طریق بلندگوی سیستم خود صدا را میشنوند و از طریق میکروفون و وبکم ارتباط صوتی و تصویری برقرار میکنند.

مشاوره رایگان با کارشناسان با تجربه ۰۲۱۹۱۳۱۵۱۷۱

برای ایجاد وبینار آنلاین به یک پلتفرم جامع نیاز است که امکانات زیر برای برگزاری وبینار آنلاین را داشته باشد.

  • امکان اشتراک گذاری صفحه نمایش
  • پشتیبانی از کارابران به تعداد نامحدود
  • داشتن تخته سفید برای یادداشت
  • امکان چت و گفت و گوی متنی
  • امکان تبادل نظر و نظرسنجی حین جلسه و پرسش سوالات چهارگزینه ای
  • امکان بارگذاری هر نوع فایلی برای ارائه مطالب
  • امکان اشتراک گذاری ویدئو و فیلم مرتبط با موضوع وبینار

÷

وبینار آنلاین

ارائه دهندگان و برگزارکنندگان وبینار باید در انتخاب سیستم آنلاین هوشمندانه عمل کنند و دقت لازم را یه کار گیرند تا با انتخاب به روز ترین سامانه آنلاین در زمینه ابزار های تعاملی کاربران کیفیت وبینار خود را بالا نگه دارند.

امروزه یکی از سیستم های خدمات وبینار آنلاین که در این زمینه به طور کامل ابزارهای تعاملی و کاربران را پشتیبانی میکند، سیستم آموزش آنلاین چهارگزینه است که در بستر خود امکان ایجاد وبینار با تعداد کاربر نامحدود و پوشش دهی تمامی خدمات برای برگزاری وبینار آنلاین را دارد.

سیستم آموزش آنلاین چهارگزینه با هدف بهبود کیفیت خدمات آنلاین از به روز ترین سرور ها و تجهیزات شبکه استفاده میکند تا مخاطبان یک وبینار آنلاین بی نقص را تجربه کنند.

برای سفارش خدمات سامانه آنلاین کلیک نمایید