سرور اختصاصی چه نوع سروری است؟

 

سرور اختصاصی،سروری است که یک کاربر امکان دسترسی به آنرا دارد و منابع آن منحصرا در اختیار مدیر وب است و قابلیت اشتراک گذاری ندارد.به این معنی که علاوه بر بالا بودن امنیت ريا،سرعت سایت نیز افزایش میابد.سرور اختصاصی میتواند به مدیران وب سایت هایی که در انتخاب سرور دچار مشکلاتی از جهت امنیت ،سرعت و ترافیک پایین و سئوی بی کیفیت دست و پنجه نرم میکنند در ابتخاب سیستم عامل ،کانفیگ سرور مشکلی نخواهند داشت.نگهداری سرور اختصاصی در دیتا سنتر های مجهز انجام می شود به همراه اینترنت پرسرعت و( آدرس پروتکل اینترنتی)IP ارائه می شود.

این سرور ها سرویس های مناسبی برای سایت ها ارگانهایی است که نیاز هایی مانند:سرعت زیاد،پهنای باند بالا با انجام هرگونه تغییرات یا نصب هر نوع نرم افزار امنیت بالای خود را حفظ میکنند.

امکانات و مزایای سرور های اختصاصی:

۱-آدرس آی پی اختصاصی

سرور های dedicate دارای آی پی های اختصاصی هستند که هر سرور یک آی پی مجزا و جداگانه دارد تا امنیت سرور و اطلاعات آن حفظ شود و باعث شود تا اطلاعات مستقیم از آی پی فط به سرور منتقل شود.

۲-فضای امن و خصوصی

این نوع از سرور ها به دلیل داشتن امنیت بالا هر گونه دسترسی را به غیر از مدیر وب از کاربران دیگر محدود کرده و هر نوع اقدامات پیشرفته امنیتی از قبیل هشدار های امنیتی ،نصب گواهی نامه SSL و محافظت در برابر حملات احتمالی را پوشش می دهد.

۳-امکان ارتقا آسان

در سرور های اختصاصی بر خلاف هر سرور دیگری که شاید در ارتقا آن دچار مشکل شد به راحتی فرصت هر گونه تغییرات مانند افزایش پهنای باند،افزایش ظرفیت رم،سرعت پردازش CPU را دارید.

۴-افزایش سرعت سایت

سرور های اختصاصی با دسترسی به اینترنت پر سرعت همراه با پینگ پایین سروری با میزبانی فوق سریع است.

۵-نداشتن محدودیت در اندازه گیری پهنای باند

بدون داشتن حتی لحظه ای سرعت پایین افزایش ترافیک را تجربه کنید.همه ی سرور های اختصاصی امروزه دارای پهنای باند ۱ گیگا بایت هستند.

۶-بدون نگرانی سرور خود را ارتقا دهید.

سرور های معمولی برای ارتقا باید مجدد راه اندازی مجدد و بدون دسترس میتوانید به روزرسانی نرم افزار های خود را انجام دهید.

۷- بک آپ گیری منظم و خودکار از اطلاعات ورودی

بک آپ خودکار این امکان را برای شما مهیا میسازد که بدون نگرانی از دست دادن داده های ورودی به سرور نباشید.با پشتیبان گیری از اطلاعات خود میتوانید همیشه نسخه دائمی از دیتای خود را داشته باشید.

۸-هزینه با توجه به موقیت جغرافیایی کاربران

با توجه به داخل یا خارج بودن سرور اختصاصی هزینه اجاره آن نیز متغیر است.هزینه سرور در داخل ایران طبیعتا پایین تر از خارج از ایران است .اما اگر بیشتر بازدید کننده های شما از خارج از ایران باشند به دلیل فیلترینگ و داشتن IP باید از سرور های اختصاصی خارج از ایران استفاده کنید این مورد رو هم در نظر داشته باشید که اگر  فقط کاربران ایرانی از سایت شما بازدید میکنند سرور های اختصاصی داخل ایران میتواند با پینگ نت پایین تر سرعت سایت شما را بیش از قبل افزایش دهند.

۹-امنیت فایروال

فایروال در دیتا سنتر برای جلوگیری از حملات احتمالی سایبری در برابر برنامه های سرور استفاده می شود.فایروال ها به شما این امکان را می دهند تا بتوانید ترافیک ورودی به سایت خود را در برای  حملات احتمالی مدیریت کنید.

اگر به دنبال رشد و توسعه سایت خود به همراه سئوی با کیفیت در فضای مجازی هستید سرور های اختصاصی با امکانات کافی و انعطاف پذیر در تغییرات اعمال شده پیشنهاد مناسبی برای ارتقای کسب و کارتان می باشد.