۰۲۱-۹۱۳۱۵۱۷۱

امروز ، فناوری ما را احاطه کرده است. عکس ، بازی ، ارتباطات ، تحقیق و موارد دیگر درست با یک کلیک در اختیار ما قرار میگیرد. فناوری شیوه کار ما را در مورد همه موارد ، از جمله نحوه آموزش و یادگیری ، به شدت تغییر داده است. امروزه بچه ها می دانند که چگونه از ابزار های دیجیتال بهتر از والدین خود استفاده کنند و با پیشرفت آن ، مهارت استفاده از این ابزار را هم به روز کنند.

آموزش آنلاین یکی از راههای اصلی تغییر فناوری در جهان پیرامون ماست. کلاس های آنلاین برای کمک به هزاران دانشجو و دانش آموز که شایسته ی بهترین کیفیت آموزش هستند ، بدون ایجاد اختلال در کار و زندگی خانوادگی صورت میگیرند تا محدودیت زمانی و یا مکانی موجب اختلال در فرآیند یاد گیری آنان صورت ندهد.

به عنوان یک مربی فعلی یا مشتاق ، این حرکت به سمت آموزش آنلاین می تواند طاقت فرسا باشد.این مقاله شش نکته مهم را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند به معلمان و استادان کمک کند تا تکنیک ها و استراتژی ها را برای موفقیت دانش آموزان و فراگیران و موفقیت در آموزش و یادگیری آنلاین توسعه دهند.

احساس نکنید که باید همیشه “آنلاین” باشید.

وقتی معلمان در یک محیط آنلاین قرار میگیرند که باید تدریس کنند ، ممکن است فشار “تمام وقت” وجود داشته بیاید. آنها ممکن است احساس فشار کنند زیرا با آنها رو در رو نیستند تا در طول روز به آنها آموزش دهند به همین علت احساس میکنند که باید همواره در دسترس دانش آموزان باشند. دانش آموزان همچنین ممکن است احساس کنند معلمان آنها همیشه آماده و در دسترس هستند هر زمان که دانش آموز آنلاین باشد ، میتواند با معلم خود در ارتباط برقرار کند و آموزش خود را از سر گیرد. دانش آموزان ممکن است کارها را به تعویق بیندازند ، و سپس از یک معلم خود کمک بخواهند. زمان پاسخگویی معلم می تواند این عمل را تشدید کند؛ می تواند به جای حل سوالات و تکالیف به صورت فعالانه، منجر به واکنش پذیری فراگیران شود.

معلمان این فشار را برای تنظیم كلاسی كه همیشه آنلاین است احساس می كنند. اما به عنوان یک معلم ، نیازی نیست این فشارکه 24 ساعت در روز برای دوره های آنلاین در دسترس باشید را داشته باشید. دادن آزادی برای آرامش و فاصله گرفتن از خودموفقیت حیاتی است. گاهی به دانش آموزان و دانش جویان خود سخت بگیرید که این بسیار مهم است.شما نیازی نیست که همیشه فعال باشید و دانش آموزان می توانند یاد بگیرند که در برقراری ارتباط با شما پیش قدم باشند تا بتوانند وقت کافی برای دریافت کمک مورد نیاز خود داشته باشند.

یک برنامه و محدودیت تعیین کنید.

در هر محیط آموزشی ، مرزها و برنامه ها بسیار مهم هستند. اما این امر به ویژه در مورد آموزش آنلاین صادق است. به عنوان یک عضو هیئت علمی ، محدودیت های زمانی مشخصی را برای خود تعیین کنید تا محدوده هایی را برای کسانی که به آنها آموزش می دهید تعیین کنید. وقتی به فراگیران می گویید چه زمانی در دسترس آنها هستید ، چه زمانی باید انتظار نمره و بازخورد را داشته باشید و چه زمانی دروس برگزار می شود ، دانش آموزان می توانند انتظارات واقع بینانه ای ایجاد کرده و آمادگی لازم را داشته باشند.

به تقویم تدریس خود نگاهی بیندازید و هر روز زمان تدریس دروس خاص را مسدود کنید. به دانش آموزان بگویید که در این مدت ، این تنها فعالیتی است که باید روی آن کار شود و تنها فعالیتی است که به شما آموزش داده و در مورد آن پاسخ خواهید داد. برای سوالاتی که ممکن است فراگیران داشته باشند ، زمان دیگری را اختصاص دهید تا در حین انجام یک فعالیت یا درس ، از قافله خارج نشوید و دچار وقفه نشوید.

تنظیم برنامه ها و مرزها با والدین دانش آموزان بسیار مهم است. به والدین بگویید زمانی که می توانند انتظار شما را بگیرند و همچنین زمانی را که مشغول کار ویژه با دانش آموزان هستید و قادر به برقراری ارتباط با آنها نیستید. تعیین این مرز مشخص به ایجاد انتظارات و درک واقعی از همه کمک می کند.

برای خود مرزهای شخصی تعیین کنید و از وقت خود محافظت کنید. در یک زمان مشخص رایانه خود را خاموش کنید تا تمام شب بیدار نباشید و در دوره های آنلاین یا استراتژی های تدریس کار نکنید. برای دوره های آنلاین از یک مرورگر منحصر به فرد استفاده کنید تا در وقت شخصی توسط ایمیل های دانش آموزان یا والدین منحرف نشوید. از یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستانتان بخواهید که به شما کمک کند تا مرزهای تدریس خود را یادآوری کرده و از شما پاسخگو باشد.

با یک کلاس درسی که دائماً در دسترس است ، گرفتار پاسخ های فوری و کارهای طاقت فرسا می شوید. وقتی برای دوره های آنلاین و تدریس خود مرزها و برنامه های مشخصی تعیین کنید ، همه از این مزایا بهره مند می شوند.

محتوای خود را برای استفاده از آنلاین بودن خودکار کنید.

در حالی که ایجاد یک کلاس درس مجازی چند چالش دارد ، اما فواید زیادی نیز دارد. با استفاده از یک کلاس مجازی ، معلمان می توانند مطالب را خودکار کرده و همه آنها را زودتر از موعد آماده کنند ، با استفاده کامل از رسانه دیجیتال و افزایش زمان تدریس. مطالب ویدئویی ، مطالب خواندنی ، تکالیف یا سوالات بحث را زودتر از موعد آماده کنید تا بتوانید در زمان واقعی برای آموزش و کمک به دانش آموزان در ایجاد مهارت صرفه جویی کنید.

معلمان از مواد خودکار بهره مند می شوند ، زیرا باعث می شوند که جوی بسیار زیاد باشد زیرا آنها می توانند انجام شوند. اکثر معلمان در حال حاضر از برنامه های خود جلوگیری می کنند و آموزش آنلاین به این معنی است که معلمان می توانند برنامه خود را زود بارگذاری و خودکار کنند ، قبل از اینکه دانش آموزان حتی محتوا را ببینند ، مشکلات را حل کنند.

برای کمک به صرفه جویی در وقت و انرژی از فناوری استفاده کنید.

فناوری برای معلمان آنلاین از طرق مختلف بسیار مهم است. دانش آموزان برای استفاده بیشتر از یک تجربه یادگیری آنلاین و توسعه واقعی مهارتهای خود ، باید از گزینه های دیجیتالی استفاده کنند. طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی و برنامه های نرم افزاری وجود دارد که معلمان می توانند و باید برای کمک به دانش آموزان استفاده کنند.

گزینه های ویدئو. معلمان می توانند از گزینه های ویدئویی مانند zoom ، jing ،  Google Classroomsو موارد دیگر برای ضبط سخنرانی های آنلاین یا برگزاری دوره های زنده با دانش آموزان خود استفاده کنند. این ابزارها برای ایجاد تعامل بصری بیشتر با دانشجویان بسیار حیاتی است. معلمان می توانند دروس و یا سخنرانی هایی را که دانش آموزان می توانند به راحتی خود مشاهده و دوباره تماشا کنند ، ضبط کنند. معلمان همچنین می توانند بحث های زنده داشته باشند تا دانش آموزان بتوانند سوالاتی را بپرسند ، با یکدیگر تعامل داشته باشند و از کلاس درس احساس سنتی تری برای دانش آموزان خود داشته باشند. هر نوع گزینه ویدئویی راهی عالی برای کمک به دانش آموزان در ارتباط بیشتر با تحصیلاتشان است.

 معلمان می توانند از ابزارهایی مانند zoom و Screencast-o-matic برای ضبط صفحه های رایانه خود برای کمک به دانش آموزان استفاده کنند. معلمان می توانند از طریق ارائه ضبط شده روی صفحه نمایش گام بردارند ، می توانند مراحل یک وب سایت را به دانش آموزان نشان دهند یا نحوه استفاده از برنامه را در رایانه خود به آنها نشان می دهند. ضبط صفحه نمایش به دانش آموزان فرصتی برای یادگیری بصری می دهد که احساس عملی بیشتری نسبت به آن دارد.

گزینه های متن دیجیتال. معلمان می توانند از گزینه های متن برای جذب دانش آموزان نیز استفاده کنند. برنامه هایی مانند TypeItIn به معلمان اجازه می دهد بانکی از نظرات را ایجاد كنند كه می تواند از طریق كلید زدن فعال شود ، بنابراین آنها می توانند نظرات یا پاسخ ها را به ایمیل یا گپ تعبیه كنند. اگر معلمی مقاله ها را درجه بندی می کند و درمورد هجی یا دستور زبان همان نظر را می دهد ، اضافه کردن نظر در مورد تکالیف آسان است. معلمان همچنین می توانند از سیستم عامل های بحث و گفتگو آنلاین برای کمک به دانش آموزان در تعامل آنلاین با یکدیگر استفاده کنند. پرسیدن سوال و آموزش دانش آموزان برای پاسخگویی و گفتگو به آنها روش جدیدی برای شنیدن و یادگیری از یکدیگر و همچنین به اشتراک گذاشتن افکارشان می دهد.

طیف گسترده ای از برنامه های فناوری وجود دارد که معلمان می توانند با استفاده از آنها تعاملی ، جذاب و سرگرم کننده برای یادگیری آنلاین برای دانش آموزان ایجاد کنند.

از کمک استفاده کنید.

بسیاری از معلمان دارای کمک درسی یا داوطلبان والدین هستند که آماده کمک هستند و شما می توانید هنگام تدریس آنلاین از این مددکاران نیز استفاده کنید. از کمک های کلاس خود بخواهید که کاربرگ ایجاد کنند یا به درجه بندی کمک کنند. برای کمک به ایجاد فعالیتهای تعاملی و سرگرم کننده برای دانشجویان آنلاین ، به داوطلبان والدین خود تکالیفی اختصاص دهید. معلمان همچنین می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تا ایده های خلاقانه ای درباره برنامه ها و فعالیت های خاص درسی برای دانش آموزان آنلاین به دست آورند. شبکه گسترده ای از افراد وجود دارد که آماده کمک به معلمان و دانشجویان آنلاین هستند.

یک فضای کلاس ایجاد کنید که به دانش آموزان کمک کند با شما ارتباط برقرار کنند.

حتی وقتی در حال تدریس آنلاین هستید ، ایجاد یک فضای کلاس که دانش آموزان می خواهند با آن درگیر شوند بسیار مهم است. جلسات کلاس زنده با استفاده از فناوری می تواند به ایجاد یک فضای کلاس کمک کند. استفاده از وسایل دیداری عالی می تواند به دانش آموزان کمک کند تا از یادگیری خود لذت و لذت ببرند. به عنوان معلم ، می توانید از فناوری برای ضبط فیلم های سرگرم کننده استفاده کنید تا دانش آموزان با شما ارتباط برقرار کنند ، یا جلسات کلاس زنده یا مکالمات شخصی را برگزار کنید تا دانش آموزان همچنان بتوانند در زمان واقعی با شما درگیر شوند.

دانش آموزان می خواهند و این تعامل با معلم را لازم دارند و از آنها خوب یاد می گیرند. یک رویکرد داستانی برای تدریس به شما کمک می کند تا یک فضای کلاس برای درگیر کردن دانش آموزان ایجاد کنید. درباره خود صحبت کنید ، داستان بگویید و فرصت های سرگرم کننده یادگیری را برای دانشجویان به صورت آنلاین ایجاد کنید. دانش آموزان را به نام خود صدا كنید ، جزئیات مربوط به آنها را بخاطر بسپارید و در طول دروس مختلف داستان هایی داشته باشید تا در ایجاد یك محیط كلاس جالب و راحت به شما كمك كند.

امروزه آموزش آنلاین شیوع بیشتری یافته است و معلمان برای دسترسی به دانش آموزان باید فراتر از منطقه راحتی خود باشند. فناوری برای کمک به معلمان در ایجاد یک محیط یادگیری معنی دار در یک فضای آنلاین بسیار مفید است.