۰۲۱-۹۱۳۱۵۱۷۱

در حالی که یادگیری آنلاین دارای مزایای مثبت بسیاری است که آن را به انتخاب ترجیحی برای میلیون ها دانش آموز تبدیل می کند، بدون چالش نیست – به خصوص برای دانش آموزانی که بیشتر با دوره های حضوری آشنا هستند.

در زیر شش نکته از جاناتان اسمال، معاون آموزشی آنلاین در کالج Regis مقاله ای آورده شده است که می توانید از آن برای تنظیم موفقیت آمیز عادات مطالعه خود در طول یادگیری  آنلاین استفاده کنید.

نکاتی برای شرکت در کلاس های آنلاین
1. برای درک تاریخ های تعیین تکلیف خود به آینده نگاه کنید.
معمولاً دانش‌آموزانی که دوره‌های آنلاین را می‌گذرانند، از طریق یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) با موضوع و تکالیف خود تعامل دارند. به عنوان مثال، کلاس های آنلاین در Regis از طریق Moodle برگزار می شود. از دیگر ابزارهای محبوب می توان به تخته سیاه و بوم اشاره کرد.

از هر LMS که دوره های شما استفاده می کنید،  مهم است که زمانی را صرف آشنایی با رابط کاربری و تکالیف خاص خود کنید. به تکالیف برنامه ریزی شده خود نگاه کنید و به تاریخ های مقرر توجه ویژه ای داشته باشید تا بهتر بتوانید یک برنامه واقع بینانه برای تکمیل تمام کارهای خود ایجاد کنید.

اسمال می‌گوید: «در یک کلاس آنلاین، چیزها معمولاً در قالب ماژولار اجرا می‌شوند، جایی که ممکن است ساختار عادی کلاس رو در رو نداشته باشید. «شما اغلب آن یادآور فیزیکی حضور در کلاس را ندارید . در کلاس آنلاین چیزهای زیادی در جریان است و دانش آموزان باید زمان خود را سازماندهی کنند.”

2. زمانی را برای مطالعه و کار به صورت دسته ای تعیین کنید.
در Regis، مانند سایر دانشگاه ها، بسیاری از دانشجویان تحصیلات خود را در کنار سایر مسئولیت ها و تعهدات دنبال می کنند. کار، مراقبت از کودک، تعهدات خانوادگی، دوره های کارآموزی و مواردی از این دست، همگی بر سر زمان و توجه شما با هم رقابت می کنند، و ایجاد برنامه ای که به شما امکان می دهد با تمام آن چالش ها روبرو شوید، بسیار مهم است.

اسمال می گوید: «تکلیف تکه تکه، همانطور که من دوست دارم نامش را بگذارم، راهی را به دانش آموزان می دهد تا احساس کنند انجام شده اند. “شما احساس می کنید در حال پیشرفت هستید. علاوه بر این، برنامه ریزی زمانی که به طور خاص به مطالعه اختصاص داده شده است، به شما کمک می کند تا یک روال عادی را بسازید و ادامه دهید.

3. برای پروژه های گروهی به طور منظم با یک دیگر همکاری کنید.
دوره های کالج اغلب شامل پروژه ها و تکالیف گروهی است که برای تکمیل در کنار سایرین در کلاس شما طراحی شده اند. این واقعیت به همان اندازه که برای دوره های حضوری صادق است، برای دوره های آنلاین نیز صادق است. اسمال می گوید، در حالی که دوره های حضوری پروژه های گروهی را با گرد هم آوردن گروه ها انجام میشود، یادگیرندگان آنلاین نیز باید تلاش ویژه ای را برای از برقراری ارتباط موثر انجام دهند.

خواه از طریق زوم، ایمیل، تماس تلفنی، پیام فوری، اسناد مشترک یا شکل دیگری از ارتباط باشد، گروه‌ها برای جلوگیری از سردرگمی باید ارتباط را در اولویت قرار دهند.

اسمال می گوید: «سیستمی را پیدا کنید که برای همه افراد گروه کار کند و مرتباً آن را پیگیری کنید.

4. کارهای گروهی را زودتر تقسیم کنید.
در این راستا، برای گروه‌ها نیز مهم است که وظایف مختلف را به شیوه‌ای مناسب تقسیم کنند تا هر کس مسئولیت خود را داشته باشد، و به طوری که همه متوجه شوند که دقیقاً چه چیزی را برای تکمیل مسئولیت دارند.

اسمال می‌گوید: «مطمئن شوید که وقتی پروژه‌های گروهی را انجام می‌دهید، به جلو نگاه کنید تا بتوانید کار را تقسیم کنید و تلاش‌های خود را هماهنگ کنید. به این ترتیب، اگر کاری برای چند هفته موعد مقرر نباشد، همه می‌توانند از زمان در دسترس خود برای انجام وظایف خود در صورت امکان استفاده کنند.»

5. اغلب با استاد خود ارتباط داشته باشید.
همانطور که برای شما مهم است که با هم گروهی و همکلاسی هایتان ارتباط برقرار کنید، مهم است که با استاد یا مربی خود نیز ارتباط برقرار کنید. سعی کنید با استاد خود ارتباط برقرار کنید، چه در مورد یک تکلیف سؤالی دارید یا فقط می خواهید به آنها اطلاع دهید که در چه مشکلی هستید.

اسمال می گوید: «یکی از کلیدهای موفقیت صحبت کردن با مربی خود است. «به تنهایی با سؤالات یا نگرانی ها مبارزه نکنید. استاد برای کمک به شما وجود دارد. یک تماس تلفنی پنج دقیقه ای با مربی خود می تواند روزهای استرس شما را نجات دهد. احساس بهتری خواهید داشت، شفاف‌سازی خواهید شد و موفق‌تر خواهید بود.»

با این حال، فکر نکنید که فقط زمانی می توانید ارتباط برقرار کنید که مشکلی پیش می آید. به استادتان اطلاع دهید که چه زمانی درست پیش رفته است – چه درسی باشد که ارزش خاصی از آن گرفته اید، چه قدردانی از یک هم گروهی – می تواند به شما کمک کند تا با مربی خود رابطه برقرار کنید.

6. تا حد امکان مشارکت کنید.
چه به صورت آنلاین و چه حضوری در دوره های آموزشی شرکت کنید، شرکت برای موفقیت بسیار مهم است. مشارکت فعال علاوه بر اینکه به استادتان نشان می‌دهد که درگیر هستید، نشان می‌دهد که شما در حال یادگیری هستید و مایلید تلاش‌های لازم برای موفقیت را انجام دهید. در حالی که آموزش اغلب توسط برخی به عنوان یک فرآیند منفعل تلقی می شود، مشارکت آن را به یک فرآیند فعال تبدیل می کند.

Small می گوید، به عبارت ساده، هرچه بیشتر به عنوان دانش آموز شرکت کنید، بیشتر از تجربه خود بهره مند خواهید شد.