۰۲۱-۹۱۳۱۵۱۷۱

با پاندمی کرونا آموزش آنلاین قسمت اصلی سیستم آموزش شد،که بلاجلار تمام افراد مخالف و موافق را مجبور به استفاده از آن کرد، اما این سیستم نوین آموزشی تفاوتی در شیوه تدریس دبیران ایجاد نکرد فقط بستر آموزشی را تغییر داد.در این مقاله قصد دارین راه هایی برای ارتقای سطح آموزش دانش آموزان ارائه دهیم تا بتوان به بهبود وضعیت آموزشی آنها کمک کرد.یکی از راهکارها استفاده از پیشرفته ترین پلتفرم آنلاین و بهینه سازی ابزار های آموزشی است که می تواند سهمی بزرگ در بهبود آموزش داشته باشد.

وجود حد و مرز در روش آموزش

تعیین حد و مرز در هر کاری موجب درست انجام شدن آن کار و قرار گرفتن در مسیر درست آم میشود.مخصوصادر فضای آموزشی که وجود حد و مرز برای پیشرفت آموزش بسیار ضروری است.در شرایط آنلاین  بودن آموزش ،که این اهمیت چند برابر شده زیرا ارتباط دبیر و دانش آموز در فضای مجازی است و دانش آموز فضای بیشتری یرای اهمیت ندادن به آموزش دارد که دبیر با تعیین قوانین مربوط به تحویل تمرین ارائه شدهیا پرسش های کلاسی یا امتحانی میتواند دانش آموزان را مقیدتر به درس کند.

استفاده از محتوای جذاب و بروز

ارائه ی مطالب درسی یکی از راه های جذب دانش آموز به ارتباط گیری با این فضا است و میتواند در یادگیری مطالب درسی به دانش آموز کمک زیادی کند.مطالب درسی را میتوان در قالب های مختلف آموزش دادیکی از راههای آموزشتدریس معلم در قالب فایل های نوشتاریدر اختیار دانش آموزان قرار داد تا بتواند هر چند مرتبه که لازم بود مشاهده کند و مطالب را بخواند تا بتواند آنها را فرا گیرد.

برقراری ارتباط هر چه بیشتر بین دانش آموزان

تشکیل گروه های پرسش و پاسخ در پیام رسان های داخلی و ارتباط آنها از این طریق یکی از را های تقویت روحیه دانش آموزان و ایجاد تعامل بین دانش آموزان میشود که با نظارت کامل معلم قابل اجراست .ارتباط دانش آموزان از این طریق ظوابط خاص خود را دارد،برای مثال معلم باید زمان های بخصوصی را مشخص کند تا در این فضا دانش آموزان در مورد مطالب درسی تدریس شده بحث و گفت و گو کنند.این راه یکی از تاثیرگذارترین راه ها برای یادگیری دانش آموزان است.زمانی که مطلبی را از دوست یا همکلاسی خود یاد بگیرد بیشتر در ذهن او ماندگار میشود.

مشارکت دادن دانش آموزان در روند تدریس

زمانی که حین تدریس با دانش آموزان هم تعامل داشته باشید و در رابطه با موضوع درس سوال مطرح کنیدتا دانش آموزان را هم به چالش بکشید دانش آموز با تلاش برای پاسخگویی به سوال باعث تعامل در کلاس میشود و این حس رقابت باعث ایجاد انگیزه در او می شود.ته باشند.

عدم تغییر شیوه تدریس

با پیدا کردن بهترین شیوه تدریس و استفاده نکردن شیوه های مختلف باعث کلافگی ویردرگمی دانش آموزان نمیشود.ایجاد حس سردرگمی در دانش آموزان از انگیزه آنها برای شرکت در کلاس و تداوم حضور آنها کم میکند.

علم نحوه استفاده از این بسته آموزشی

معلم باید قبل از شروع کلاس فایل ارائه مطلب مورد نظر خود را آماده کند و به صورت پی دی اف بتواند در کلاس بارگذاری کند . نحوه ضبط  کلاس خود را یاد بگیرد از ابزارهای داخل کلاس درس مثل تخته دیجیتال یا ازارهای کمکی بتواند استفاده کند تحقیق خود را در مورد مطلب قابل ارائه بیشتر کند و مبحث درس را به ساده ترین و گیراترین شکل ممکن بتواند متناسب با هر سطح یادگیری تدریس کند به گونه ای که برای دانش آموزان قابل فهم باشد.

در شرایط حال حاضر که یکی از دغدغه های اصلی آموزش مقابله با تعطیلی مدارس است باید اطلاعات دبیران نسبت به استفاده بهتر از اینفضای آموزشی بالا برده تا ضمن افزایش کارایی آموزش آنلاین و غنی سازی آن دانش آموزان را به سمت این فضا سوق دهیم تا با ارتباط گیری این سیستم آموزشی انگیزه لازم را برای یادگیری مطالب درسی خود داشته باشد.