۰۲۱-۹۱۳۱۵۱۷۱

دوره های آنلاین یک گزینه عالی برای افراد پرمشغله با خواسته های متعدد در زمان خود هستند. در حالی که انعطاف‌پذیری آموزش از راه دور آن را برای کسانی که مسئولیت‌های کاری و خانوادگی دارند ایده‌آل می‌کند، جنبه خودگامی معمولاً نیازمند ابتکار عمل بیشتری از سوی دانش‌آموز است. در اینجا، ما هفت استراتژی را مورد بحث قرار می‌دهیم که می‌توانید اتخاذ کنید تا مطمئن شوید که با چالش‌های مدرسه روبرو می‌شوید، مهم نیست چقدر زندگی‌تان شلوغ است.

1. به دلایلی که در مدرسه هستید فکر کنید

شما به دلایل خوبی در دوره های آنلاین ثبت نام کرده اید: شاید شغل بهتری می خواهید، برای یک رشته شغلی جدید آماده می شوید یا می خواهید مدرکی مانند مدرک کاردانی یا لیسانس کسب کنید. چگونه هر دوره شما را به تحقق اهدافتان نزدیکتر می کند؟ ممکن است اطلاعات ارزشمند جدیدی را بیاموزید که آینده شغلی شما را افزایش دهد، یا یاد بگیرید که چگونه انتقادی تر فکر کنید. وقتی به خود یادآوری می‌کنید که وقتی دوره را کامل می‌کنید و به مرحله بعدی زندگی یا حرفه‌تان می‌روید، چه احساس خوبی خواهید داشت، زمان راحت‌تری برای ادامه مسیر خواهید داشت.

2. اهداف واقع بینانه ایجاد کنید

هدف گذاری بخش مهمی از دانش آموز بودن است. اهداف بزرگ و جسورانه عالی هستند، اما عاقلانه است که اهداف خود را واقع بینانه نگه دارید، در غیر این صورت در خطر ناامیدی قرار خواهید گرفت. در ابتدا اهداف کوچکتر و قابل دستیابی را تعیین کنید، مانند تکمیل یک فصل از خواندن مورد نیاز یا نوشتن طرح کلی برای یک تکلیف. وقتی به برخی اهداف کوتاه مدت دست یابید، انگیزه بیشتری برای ادامه دادن خواهید داشت. هنگام تعیین اهداف، روی نقاط قوت خود تمرکز کنید و برای مناطق ضعیف تر از آنها حمایت کنید.

3. نتیجه را تجسم کنید

کار کلاسی، مطالعه و نوشتن مقالات می تواند شما را چنان متمرکز نگه دارد که به راحتی از نتایج تمام کار سخت خود غافل شوید. برای بزرگنمایی و نگاه کردن به تصویر بزرگ وقت بگذارید. وقتی آینده خود را تجسم می کنید، چه می بینید؟ شغل جدیدی که دوستش داری؟ یک چک حقوق بزرگتر که زندگی شما را راحت تر می کند؟ فقط دانستن اینکه یک هدف بزرگ را انجام داده اید می تواند رضایت زیادی را به همراه داشته باشد. هنگامی که در حال تقلا هستید یا احساس می کنید که تحت فشار هستید، نتایج مثبت را تجسم کنید و می خواهید ادامه دهید.

4. یک برنامه زمانی معقول ایجاد کنید

واقع بینانه و دست یافتنی نگه داشتن اهداف خود مستلزم یک برنامه زمانی معقول است. ممکن است فهرستی از همه چیزهایی که دارید، از دوره های آنلاین و کار گرفته تا تعهدات خانوادگی و اوقات اجتماعی، تهیه کنید. مربی آنلاین Jarin Eisenberg پیشنهاد می‌کند برای هر دو ماه یک برنامه زمانی اصلی ایجاد کنید و ضرب‌الاجل‌های مصنوعی برای کارهای مدرسه خود تعیین کنید. اولویت بندی کار خود با رتبه بندی همه چیز از “بسیار مهم” تا “غیر مهم” نیز مفید است. به یاد داشته باشید که دوره های آنلاین به شما امکان می دهد برنامه زمانی خود را تنظیم کنید، بنابراین با ورود به سیستم به طور منظم از وضعیت “خارج از دید، دور از ذهن” اجتناب کنید.

5. به خود پاداش دهید

دستیابی به یک هدف یا تکمیل یک پروژه احساس بسیار خوبی دارد! این به تنهایی سودآور است، اما انجام کاری خوب برای خود می تواند انگیزه درونی بیشتری ایجاد کند. همانطور که آیزنبرگ توصیه می کند، “دستاوردهای کوچک را جشن بگیرید.” به عنوان مثال، اگر به هدف هفتگی خود برسید، ممکن است در آخر هفته خود را با برانچ پذیرایی کنید. چی تو رو خوشحال میکنه؟ آن را به خودتان بدهید تا دستاوردهایتان را تصدیق کنید!

6. تعادل را هدف بگیرید

ایجاد تعادل بین کار، مدرسه و زندگی ممکن است گاهی دشوار باشد – اما مهم است که اجازه ندهید هر زمینه ای شما را تحت تأثیر قرار دهد. جنبه خودگامی دوره‌های آنلاین، آنها را برای بزرگسالان پرمشغله ایده‌آل می‌سازد، اما هنوز هم ممکن است آنقدر در مطالعه خود غرق شوید که از زندگی شخصی خود غافل شوید. وقفه های گاه به گاه به شما کمک می کند تا با طراوت و آمادگی برای تمرکز به مطالعه خود بازگردید.

7. مثبت بمانید!

احساس غرق شدن یا عقب ماندن می تواند باعث استرس شود – که به طور جدی باعث بی انگیزگی می شود. در حالی که تبدیل نگرش منفی به دیدگاه مثبت کار آسانی نیست، اما زمانی که می‌خواهید انجام یک تکلیف را به تعویق بیندازید یا تمایلی به ورود به یک سخنرانی ندارید، قطعاً به شما کمک می‌کند که ادامه دهید. اگر سعی کنید در طول تجربه دوره آنلاین خود مثبت بمانید، متوجه خواهید شد که همه چیز را کمی آسان تر می کند