۰۲۱-۹۱۳۱۵۱۷۱

 

محققان از 4 منظر آموزش آنلاین را بررسی کردند و برای هر کدام ارزیابی های کمی و کیفی قرار دادند.دوره‌های کیفیت – بررسی‌های کیفیت در این زمینه تضمین می‌کند که دوره‌ها محیط آموزشی مناسبی را ارائه می‌دهند، بهترین شیوه‌ها را در یادگیری آنلاین پیاده‌سازی می‌کنند، الزامات کالج را برای سختگیری‌های آکادمیک برآورده می‌کنند و همه الزامات برنامه درسی رسمی را منعکس می‌کنند.

دستورالعمل کیفیت – بررسی‌های کیفیت در این زمینه، رویکردها و تکنیک‌های آموزشی مناسبی را برای کاهش فاصله معاملاتی در دوره‌های آنلاین تضمین می‌کند.

پشتیبانی کیفیت – بررسی‌های کیفیت در این زمینه بر آن دسته از عناصر خارج از دوره‌ها تمرکز می‌کنند که تجربه تدریس و یادگیری را آسان‌تر و کامل‌تر می‌کنند، از جمله، پشتیبانی فنی، مشاوره دانشجویان، آموزش اساتید، و آموزش و توسعه کارکنان.

مدیریت کیفیت – بررسی‌های کیفیت در این زمینه، سیاست‌ها، رویه‌ها، دستورالعمل‌ها و سایر تعاملات بین موسسه و کارکنان، اساتید و دانشجویان را بررسی می‌کند. هدف به حداقل رساندن موانع سازمانی برای موفقیت دانشجویان، رضایت دانشجویان و رضایت اساتید است. شیلکه می‌گوید این رکن تا حد زیادی پیچیده‌ترین ستون برای مدیریت و بهبود است.
شیلکه می‌گوید: «موفق‌ترین برنامه‌های با کیفیت تضمین می‌کنند که ابزارهای مناسب برای موفقیت در اختیار ذینفعان خود قرار می‌دهند. “در یادگیری آنلاین، این به این معنی است که به اساتید، کارکنان و دانشجویان خود فناوری، دانش و مهارت‌ها را برای انجام کارهای مربوطه به صورت موثر و کارآمد تا حد امکان انجام دهند.”

سه ستون از مجموعه ابزار آموزش آنلاین
ما به ایده یادگیری ترکیبی، یعنی استفاده از فرمت‌های آموزش آنلاین و حضوری عادت کرده‌ایم. با توجه به اینکه آموزش حضوری واقعی به طور موقت در دسترس ما نیست، اذعان به این نکته مفید است که ترکیبی از رویکردهای یادگیری آنلاین هنوز یک ترکیب موثر را تشکیل می دهد. سه رکن یادگیری آنلاین کلاس های مجازی، ویدیویی و آموزش الکترونیکی هستند و دانستن نقاط قوت و ضعف آنها به شما این امکان را می دهد که یک برنامه آموزشی ترکیبی بهتر ایجاد کنید.

1. کلاس های درس مجازی

اولین فکر برای هر کسی که قبلاً مطالبی را برای آموزش حضوری توسعه داده است، ناگزیر این خواهد بود: “آیا می توان آن مطالب را برداشت و به صورت مجازی تحویل داد؟” اگرچه کلاس‌های مجازی این امر را به صورت تئوری ارائه می‌کنند، اما در عمل شما همچنان باید رویکرد و مواد خود را اصلاح کنید.

مزایای کلاس درس مجازی
یک جایگزین عملی برای دور هم جمع کردن مردم که هزینه های سفر را کاهش می دهد.
در صورتی که مجبور به سفر نباشند، می توان راحت تر متخصصان موضوع را در یک جلسه جذب کرد.
زبان آموزان می توانند از کسی که معمولاً به آنها دسترسی ندارند سؤال بپرسند
می تواند راحت تر از یادگیری حضوری در برنامه همه افراد قرار بگیرد.
معایب کلاس مجازی
مانند همه فرم‌های آنلاین، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که یادگیرندگان به همان میزانی که در یادگیری کلاس درس دارید، درگیر بمانند.
کلاس‌های مجازی نیاز به تسهیل‌کننده‌های بیشتری دارند – داشتن دو یا سه صدا به کاهش خستگی مربی و یادگیرنده کمک می‌کند، به شما امکان می‌دهد از مشکلات فنی جلوگیری کنید و باعث می‌شود آموزش به خوبی جریان یابد.
به دلیل این اشکالات، توصیه می کنیم استفاده از جلسات کلاس مجازی را سهمیه بندی کنید. آنها را برای موضوعاتی که برای آنها مؤثرتر هستند ذخیره کنید و از خسته کردن مخاطب خود جلوگیری کنید.

2. ویدئو
استفاده از ویدئو برای مطالب آموزشی از لحاظ مفهومی یک رویکرد ساده تر برای آنچه با یک کلاس درس مجازی به دست می آورید است. این به سادگی تمام مزایا و مسائل بالقوه آموزش زنده را حذف می کند. لیست مزایا و معایب این موضوع را نشان می دهد:

مزایای ویدئو
دسترسی به تخصص را حفظ می کند.
زمان آگنوستیک – مربی می تواند هر زمان که راحت باشد ضبط کند و یادگیرنده می تواند هر زمان که وقت داشته باشد تماشا کند.
تولید آسان – هر کسی می‌تواند یک صفحه اسلاید را تصویربرداری و روایت کند، یا یک چت ویدیویی ضبط کند. توجه: اینها همگی کارت های اصلی یک پلتفرم تجربه یادگیری هستند.
معایب ویدیو
درگیر کردن فراگیران برای مدت زمان قابل توجهی مشکل است. فراتر از 30 دقیقه، فراگیران شما احتمالاً جذب اطلاعات را متوقف خواهند کرد.
بسیار منفعل – بدون وقفه برای پرسیدن سوال.
اگر یادگیرندگان بخواهند به طور مؤثر یاد بگیرند، معمولاً به ساختار بیشتری نیاز دارند.
به عنوان یک روش یادگیری در نوع خود، ویدئو قابل اعتماد است، اگرچه بسته به شرایط شما، ممکن است همیشه بهینه باشد. توصیه می کنیم زمانی از آن استفاده کنید که هیچ فایده واقعی برای برگزاری یک جلسه کلاس مجازی مشاهده نمی کنید (یا زمانی که نمی توانید آن را برنامه ریزی کنید). در زمینه آموزش الکترونیکی، ویدئو نیز می تواند بسیار قدرتمند باشد.

3. آموزش الکترونیکی
آموزش الکترونیکی یک اصطلاح گسترده است و استفاده از فرمت های مختلف از جمله ویدئو را در بر می گیرد. بسته به اینکه از چه ابزار نویسندگی آموزش الکترونیکی استفاده می‌کنید، می‌توانید انواع رسانه‌های مختلف را جاسازی کنید، آن رسانه را در طرح‌بندی‌های مختلف ارائه کنید و از انواع سؤالات مختلف مانند چندگزینه‌ای، نظرسنجی، و لیست‌های کشیدن و رها کردن استفاده کنید.

مزایای آموزش الکترونیکی
اساساً مبتنی بر متن است و بنابراین مصرف آن سریعتر از ویدیو به تنهایی است.
طیف گسترده ای از فرمت ها به تعامل کمک می کند.
سؤالات تعاملی می توانند به مطالب آموزشی احساس پرسش و پاسخ دهند و به تقویت یادگیری کمک کنند.
دامنه پشتیبانی سلف سرویس به عنوان مثال واژه نامه ها، جستجو و صفحات نحوه کار.
نگهداری آسان و انطباق آسان (به عنوان مثال بهترین ابزارهای تالیف به شما امکان می دهند نسخه های ترجمه شده محتوای خود را ارائه دهید).

معایب آموزش الکترونیکی
مانند همه فرمت‌های آنلاین، اطمینان از مشارکت دشوار است (اگرچه حداقل می‌توانید حفظ دانش را با گنجاندن آزمون‌ها بررسی کنید).
برای دریافت بهترین نتایج به برنامه ریزی فشرده نیاز دارد: شما نمی توانید به زبان آموز پاسخ دهید، بنابراین باید از سؤالات او پیشی بگیرید.

بایدها و نبایدها آموزش الکترونیکی
اگر مسیر تالیف آموزش الکترونیکی را انتخاب می‌کنید، ممکن است به این دلیل باشد که آموزش الکترونیکی می‌تواند آزادانه‌تر از کلاس‌های مجازی و مؤثرتر از یک ویدیوی مستقل استفاده شود. این بایدها و نبایدهای سریع را برای استفاده حداکثری از آموزش الکترونیکی در نظر بگیرید:

آموزش الکترونیکی خود را عالی جلوه دهید (افراد نقص های محتوای گفتاری را بیشتر می بخشند).
بیش از حد به چیزها فکر نکنید – از زبان دقیق و واضح استفاده کنید.